09123166136

درخواست پیش فاکتور

02155583823

پشتیبانی تلفنی

شنبه تا 4 شنبه 9الی17

آماده ارائه خدمات هستیم

مستربچ فلورسنت

مستربچ فلورسنت یا فسفر از موادی هستند که در اثر تابش نورهای معمولی یا ماوراء بنفش تابش مستربچ  خود را به شکل حجیم و با جلاء بیشتر نمایش می دهند . با جذب نور در فضا و محیط های تاریک از خود بازتاب های زیبائی را ارائه می کنند .

درواقع فلورسانس یا خاصیت تابناکی نوعی از تابش فوتون های نوری از جسم است که در اثر حرارت و گرما رخ نمی دهند بلکه نور با امواج کوتاه یا ماوراء بنفش جذب جسم شده و در طول موج های بلندتر بازتاب می شوند .

تاریخچه مستربچ فلورسنت

مستربچ فلورسنت

توسعه و ارائه مستربچ  های فلورسنت به سال 1940 میلادی برمی گردد که هنرمندان گرافیست از این مستربچ  ها در کارها و تابلوهای خود استفاده کردند تا اینکه به تدریج در انواع محصولات ، صنایع مد و بسته بندی نفوذ کرد .

کاربرد مستربچ های فلورسنت

مستربچ فلورسنت معمولاً در مواردی بکار بسته می شود که جذابیت های مستربچی بیشتر مورد نظر است . درخشش و تابندگی مستربچ های فلورسنت بر روی جعبة یا محصول آرایشی ممکن است به تنهایی برای ایجاد مزیت رقابتی این محصول نسبت به محصول مشابه ویژگی خاصی ایجاد نماید .

مطالعات نشان داده است که بالخصوص کودکان و بزرگسالان زودتر متوجه محصولات دارای مستربچ های فلورسنت می شوند و زمان طولانی تری به آنها می نگرند . به همین دلیل طراحان و گرافیست ها برای محصولاتی که مرتبط با این دو طبقه است بیشتر از مستربچ های فلورسنت استفاده می کنند .

افزودن پیگمنت های فلورسنت به مستربچ های معمولی ، کدورت آنها را مرتفع ساخته ، جلاء و درخشش بیشتری به آنها می دهد .

ماهیت پیگمنت های فلورسنت

پیگمنت های فلورسنت نه تنها ازنظر مستربچ با پیگمنت های معمولی تفاوت دارند بلکه ساختار شیمیائی آنها نیز فرق دارد . پیگمنت های فلورسنت جامداتی مرکب از محلول های رزینی حاوی دای ها ، و دارای ماهیت شفاف می باشند .

محلول های رزینی از ترکیب دای های فلورسنت با رزین های پلیمری ضعیف و شفاف به دست می آیند زمانی که دای ها به رزین وارد می شوند به دور یکدیگر جمع شده و ذرات کوچک تری را تشکیل می دهند و به شکل جامد درمی آیند که برای مصارف مستربچ کاری می بایست آسیاب شوند .

این ذرات فاقد سرب ، کادمیم  و جیوه هستند و نیز ازجهت ایجاد آلرژی و حساسیت های پوستی فاقد محرک ها شناخته شده اند .

انواع مستربچ فلورسنت

 

دیگر ویژگی های مستربچ فلورسنت

مستربچ های فلورسنت برای استفاده در صنایع ، مستربچ های مناسبی هستند . سازندگان مستربچ های نقاشی ، جوهرهای صنعتی ، تولیدکنندگان مستریج ، مستربچ های پوششی برای کاغذهای دیواری و ابریشم های مصنوعی از استفاده کنندگان آنها هستند .

نحوه تولید مستربچ های فلورسنت به گونه ای است تا بتوان برخی از آنها را به عنوان مواد اولیه در صنایع دستی ، اسباب بازی ها ، محصولات بهداشتی و ضدعفونی کننده ها ، قیف ها و وسایل مورد مصرف در ایمنی  جاده ها مانند تابلوهای راهنمائی و رانندگی ، علائم روی گارد ریل ها مورد استفاده قرارداد .

از مستربچ های فلورسنت به دلیل استحکام مستربچ پایین و اینکه ذاتاً درمقابل نور مقاومت بالائی ندارند و از طول عمر کوتاهی برخوردار هستند در صنایع خودرو سازی ، ساختمان سازی و معماری استفاده نمی شوند .

مشکلات استفاده از مستربچ های فلورسنت

از این نظر که طبیعت اینگونه از مستربچ ها ، پلیمری است برخلاف مستربچ های معدنی و آلی نمی توانند نیروی برشی زیادی را تحمل کنند . به همین دلیل در زمان دیسپرس شدن در اثر نیروهای برشی ، پلیمر موجود در آنها گرم و ذوب شده و ذرات را به آگلومره های بزرگ و غیرقابل بهره وری تبدیل می کند .

درضمن دربرابر حلال های شدید قطبی مقاومت کمی دارند و در این حلال ها ، دای های موجود در ذرات مستربچ ها به اصطلاح به بیرون ذرات مهاجرت می نمایند یا زبان ساده تر مثل الکل ، می پرند و مستربچ فاقد آنها می شود .

قیمت مستربچ فلورسنت

انواع مستربچ های فلورسنت

مستربچ های فلورسنت معمولاً در 6 مستربچ متنوع تولید می شوند که شامل مستربچ های سبز ، زرد ، قرمز ، نارنجی ، صورتی و بنفش هستند .

خواص عمومی مستربچ فلورسنت

قابلیت ترکیب شدن را دارا می باشند ، حلال آنها با رزین است  و در قوطی های 5 تا 35 گرمی فروخته می شوند .

تفاوت مستربچ شب تاب یا فسفر سنت با مستربچ فلورسنت

اختلاف اساسی این دو مستربچ در اختلاف زمانی بین دریافت و تابش نور یا به عبارتی دوام تابش است . در تابش فلورسنت زمان تحریک کمتر از 10 به توان منهای هشت ثانیه است، درحالیکه در خصوص فسفرسنت زمان تحریک بیشتر از 10 به توان منهای هشت ثانیه می باشد ، به این معنا که در فسفرسنت تحریک ، طولانی تر و تشعشع کوتاه تری داریم .

در فلورسنت که نمونه آن نور لامپ های مهتابی است تابش آنی است و بلافاصله بعد از قطع نور تمام می شود ولی در فسفرسنت ، ماده بعداز قطع شدن نور تا مدتی به تابش ادامه می دهد .

خرید مستربچ فلورسنت

قیمت و نحوه خرید مستربچ های فلورسنت

مناسب ترین روش تهیه و خرید و اطلاع از قیمت های به روز شده انواع مستربچ های فلورسنت مراجعه به سایت های نمایندگی ها و فروشندگان معتبر مانند سایت کالا پلیمر است که با مراجعه به آنها ، آخرین اطلاعات و مشخصات انواع مستربچ ها ، قیمت و ضمانت های فروش ازجهت سالم بودن  در اختیار شما قرار می گیرد .

درضمن قادر خواهید بود به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری و با همان شرایط ذکر شده کالای مورد نظرتان را  داشته باشید .